Ինչպես դիմել Եվրոպական Դատարան և հետևել Հայաստանի վերաբերյալ վճիռների կատարմանը agent.echr.am կայքի միջոցով
16.11.2015
Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալ, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության լիազոր ներկայացուցչի տեղակալ Արման Թաթոյանը, Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարության Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի հետ կապերի վարչության պետ Արտյոմ Սեդրակյանը և նույն վարչության վճիռների կատարման և կոնվենցիոն պահանջների ապահովման բաժնի աշխատակից Աննա Գևորգյանը ներկայացնում են Եվրոպական դատարանում Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ներկայացուցչության պաշտոնական կայքը:
Կայքի ստեղծման նպատակին, ֆունկցիոնալ ապահովվածությանը և կառուցվածքին ծանոթանալու համար, տե՛ս տեսանյութը (00:27-ից 4:03 րոպեն):

How to apply to the European Court and how to follow the execution of the Court’s judgments regarding Armenia at agent.echr.am
16.11.2015Mr Arman Tatoyan, Deputy Minister of Justice of the Republic of Armenia, Deputy Representative of the Government of Armenia before the European Court of Human Rights, Mr Artyom Sedrakyan, Head of Department for Relations with the European Court of Human Rights, Ms Anna Gevorgyan, specialist at the Division for Execution of Judgments and Implementation of Convention Requirements provided insights on the Government Representation before the European Court of Human Rights official website.
For more information on the objectives pursued by launching the website, on functional and structural peculiarities, see the reportage (from 00:27 to 04:03).