- Արդարադատության փոխնախարար, ՄԻԵԴ-ում ՀՀ լիազոր ներկայացուցչի տեղակալ Արման Թաթոյանի նոր պարզաբանումները Փերինչեքի գործով
Արդարադատության փոխնախարար, ՄԻԵԴ-ում ՀՀ լիազոր ներկայացուցչի տեղակալ Արման Թաթոյանի նոր պարզաբանումները Փերինչեքի գործով
21.10.2015ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ, Եվրոպական դատարանում ՀՀ կառավարության լիազոր ներկայացուցչի տեղակալ Արման Թաթոյանի պարզաբանումները «Փերինչեքն ընդդեմ Շվեյցարիայի» գործի և հրապարակված վճռի վերաբերյալ:
Հարցազրույցի հիմնական շեշտադրումները վերաբերում են դատավարությանը` որպես երրորդ կողմ Հայաստանի մասնակցությանը, այդ կարգավիճակով Եվրոպական դատարանի կողմից ՀՀ կառավարության դիրքորոշման սահմաններին առաջադրված սահմանափակումներին, ինչպես նաև դատավարությանը մասնակցությամբ հետապնդած նպատակներին:

Arman Tatoyan, Deputy Minister of Justice, Deputy Government Agent before the ECtHR provides new insights on the case of Perinçek
21.10.2015Mr Arman Tatoyan, Deputy Minister of Justice of Armenia, Deputy Government Representative before the European Court of Human Rights, provides insights on the Perincek v. Switzerland case and the Grand Chamber judgment.
The emphasis of the interview mainly concerns the Armenia's intervention as a third party, as well as the grounds and limitations preconditioned by its status of third party intervener.